בלוגמאמרים

איך בוחרים שף לאירועים?

By 28/03/2018 אוגוסט 4th, 2019 No Comments

אחת השאלות החשובות ביותר כשעולות בזמן שאנחנו מארגנים אירוע, משפחתי או אחר, היא השאלה כיצד בוחרים שף או חברת קייטרינג לאירוע. זו שאלה חשובה מאחר ובסופו של יום, האורחים שלנו ישפטו את האירוע, בין היתר, דרך האוכל שנגיש להם, הן מבחינת איכות, כמות וזמינות (זמן הכנה והגשה). עבור לא מעט אורחים, זה המדד העיקרי והיחידי לקבוע אם האירוע הוא מוצלח או לא.

כשאנחנו ניגשים לבחור שף לאירוע, אנחנו צריכים להיות מודעים לכך שלבחירה שלנו יש משמעות רבה. אם אנחנו נבחר מישהו חסר ניסיון, מישהו שלא יוכל להגיש את המנות שאנחנו רוצים ובזמן שאנחנו רוצים, אז סביר להניח שכל האירוע עלול להיפגע כתוצאה מכך.

לכן, בשביל שאנחנו נוכל לספק לאורחים שלנו את השירות הטוב ביותר, אנחנו נידרש לבחור את השף הטוב ביותר. לשם כך עלינו לקבוע מספר פרמטרים לבחירה חכמה.

שף לאירועיםפרמטרים לבחירת שף

הפרמטר הראשון שלנו הוא, מקצועיות וניסיון. כמו בתחומים אחרים בחיים, גם כאן, הכל נקבע בסופו של דבר בשאלה, עד כמה השף שלנו הוא מקצועי ומנוסה. אנחנו לא יכולים לקבוע את זה אחרת. עלינו לבדוק כמה שנים הוא בתחום, היכן הוא עבד, מה אומרים לקוחות שעבדו איתו על עבודתו, עד כמה הוא מנוסה בשירות עבור אורחים בסדר גודל שלנו.

הפרמטר השני הוא, סוג האוכל שהשף מגיש. ישנם שפים שמגישים תפריט כללי, תפריט שמכיל מנות ממטבחים שונים, ואז תהליך הבחירה הוא לכאורה הרבה יותר פשוט. ישנם שפים שמתמקדים בסוג מטבח מסוים. אנחנו צריכים לבחור איזה סוג אוכל אנחנו רוצים להגיש, האם אנחנו מחפשים תפריט מיוחד או כללי.

הפרמטר השלישי הוא יחס אישי, כימיה. נכון שאנחנו לא העובדים עם השף באופן ישיר כל הזמן, אך חשוב שהוא ידע להעניק לנו יחס טוב, חשוב שתהיה לנו כימיה טובה איתו. מן הסתם, גם נרצה שיהיה לו יחס טוב עם העובדים שלו.

פרמטר רביעי זה זמינות ונגישות, הכוונה היא לא רק שהשף יוכל לעבוד ביום האירוע שלנו ולפניו בצורה חופשית, אלא שגם בזמן האירוע, הוא ידע להיות נגיש וזמין לכל עניין ודבר.

איפה אנחנו יכולים למצוא שף?

לשמחתנו הרבה, היום אנחנו יכולים למצוא שף לאירועים מסוגים שונים, בצורה קלה ופשוטה. כל מה שעלינו לעשות זה להיכנס לאינטרנט ולחפש את השף שמתאים לנו. השאלה היא, האם אנחנו מעוניינים להשתמש באינטרנט באופן “עיוור” או לחילופין, להשתמש בהמלצות וחוות דעת של מומחים, גולשים ואחרים.

חשוב מאוד לא להסתמך רק על דעות של אחרים, אלא גם להיפגש עם השף על מנת שנוכל לתהות על קנקנו בעצמנו, בטרם אנחנו מזמינים אותו לערוך אצלנו אירוע כזה או אחר, כך נוכל להחליט האם הוא מתאים למה שאנחנו מחפשים.

לבירור אודות שף פרטי לאירועים לחצ/י כאן.

עוד באתר:

מגשי אירוח חלבי – לאירועים ולכל מטרה

מגשי אירוח לאירועים קטנים

מגשי אירוח טבעוני

דילוג לתוכן